Wyposażenie dla drogownictwa - WIMEToznakowanie.pl

Mieszanka mineralno-asfaltowa, czasami nazywana masą lub asfaltem na zimno, jest przeznaczona do naprawy uszkodzeń, poprzez wypełnianie nią ubytków w nawierzchniach drogowych. Jej zastosowanie prezentuje się bardzo szeroko, jako że potrzeba wypełniania dziur w jezdni zachodzi dość często.

Masa asfaltowa na zimno po zastygnięciu jest bardzo trwała i odporna na obciążenia, co oznacza, że po stosunkowo krótkim czasie można włączyć dany odcinek drogi do ruchu. W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są mieszanki o różnorodnych cenach, jednak ich cechę wspólną stanowi wysoka jakość.

 

 

Czytaj więcej...

Zalety mieszanki mineralno-asfaltowej

Asfalt na zimno jest powszechnie używany w sytuacjach, w których pozostawienie niezabezpieczonego ubytku mogłoby spowodować duże zagrożenie dla kierowców pojazdów, rowerzystów oraz pieszych. Ze względu na brak potrzeby użycia specjalnego sprzętu mechanicznego i prostotę stosowania, użycie takiej mieszanki jest bardzo szybkim sposobem remontu dróg. Ruch drogowy i pieszy po naprawionej powierzchni można dopuścić bezpośrednio po zakończeniu prac.

Wypełnienie masą na zimno pozwala na zwiększenie odporności powierzchni na ścieranie i pękanie, co jest niezwykle ważne w przypadku dróg o dużym natężeniu ruchu. Dobrze położony asfalt pozostanie w niezmienionym stanie również pod naciskiem ciężkich pojazdów. Ponadto ze względu na sztywną strukturę po zastygnięciu mieszanka mineralno-asfaltowa zapewnia doskonałe właściwości antypoślizgowe, które przyczyniają się do zwiększenia poziomu ogólnego bezpieczeństwa na drodze.

Masa asfaltowa na zimno - opinie, atrakcyjne ceny

Masa na zimno przeznaczona do wypełniania ubytków na drodze ma specyficzną strukturę. W przeciwieństwie do klasycznego asfaltu z kruszywem otoczonym spoiwem w tym przypadku kruszywo jest dużo bardziej zwarte. W ten sposób tworzy się sztywna warstwa. Natomiast spoiwo asfaltowe pełni funkcję łącznika.

Zastosowanie masy asfaltowej na zimno pozwala załatać ubytki w taki sposób, aby miejsce łączenia było jak najmniej widoczne.

 

 

Masa naprawcza reaktywna Tok-Fill Aqua 1-składnikowa Masa naprawcza reaktywna Tok-Fill Aqua 1-składnikowa
Producent: 37
Cena:

355,77 zł

Cena netto: 289,24 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Mieszanka mineralno-asfaltowa QPR 2000 - 1 worek (25 kg) Mieszanka mineralno-asfaltowa QPR 2000 - 1 worek (25 kg)
Producent: 13
Cena:

68,00 zł

Cena netto: 55,28 zł

szt.
zobacz więcej
Mieszanka mineralno-asfaltowa QPR 2000 - 40 worków (1 tona) Mieszanka mineralno-asfaltowa QPR 2000 - 40 worków (1 tona)
Producent: 13
Cena:

1 125,45 zł

Cena netto: 915,00 zł

t
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl