• Ponad 4000 znaków drogowych

  • Ekspresowa realizacja

  • Produkty certyfikowane

  • Montaż oznakowania

  • Kompleksowa obsługa poparta doświadczeniem

  • Profesjonalne doradztwo w doborze wyposażenia BRD

Lustro drogowe U-18a poliwęglanowe z uchwytem średnica 500 mm

Cena: 528,90 zł 528.90
Cena netto: 430,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: 07-04-00009

Opis

Lustro okrągłe poliwęglanowe

Posiada Aprobatę Techniczną wydaną przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie.

Lustro drogowe jest urządzeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego stosowanym w miejscach o ograniczonej widoczności dla kierujących pojazdami, np. na skrzyżowaniach dróg i ulic osiedlowych, wyjazdy z posesji, drogi wewnętrzne w zakładach produkcyjnych, parkingach centrów handlowych.

Obudowa

Obudowa lustra wykonana jest z tworzywa stabilizowanego UV i wyprofilowana w sposób zapewniający lustru odpowiednią sztywność, co chroni je przed efektami warunków atmosferycznych - nie traci barwy przez nasłonecznienie, wytrzymuje deszcz, śnieg, grad i silny wiatr bez uszkodzeń. Na przedniej krawędzi obudowy naklejone są prostokątne elementy z czerwonej folii, nadające ramie wysoką odblaskowość i dobrą widoczność.

Lustra wyposażone są w uchwyt montażowy - jest to element stalowy ocynkowany, przystosowany do zamocowania na słupku wsporczym.

Zwierciadło

Przednia powierzchnia - lustrzanka - wypukła, o zwiększonym kącie obserwacji, wykonana jest z poliwęglanu (PC) z naniesioną na tylną powierzchnię metaliczną warstwą lustrzaną. Dzięki zastosowaniu poliwęglanu lustrzanka jest nietłukąca.

Poliwęglan jest bardzo odpornym materiałem znajdującym zastosowanie w wielu branżach. Wyrabiane są z niego przezroczyste tarcze ochronne policji. Cechuje się zupełną odpornością na stłuczenie dzięki temu, że rozkłada siłę uderzenia po całej swojej powierzchni i jest elastyczny. Przy najcięższych trafieniach może zostać zarysowany lub odkształcony, ale nigdy nie rozpada się na odłamki. 

Elastyczność sprawia, że lustrom wykonanym z poliwęglanu nie straszne są zmiany temperatur. Dodatkowo są odporne na promienie UV i wilgoć, co sprawia, że spełniają swoją rolę nawet w ciężkich warunkach pogodowych.

Montaż

Lustra poliwęglanowe cechują się wagą zbliżoną do luster akrylowych, więc współdzielą ze sobą łatwość montażu. 

Dołączony w zestawie uchwyt montażowy pozwala na regulację pochylenia lustra w pionie i poziomie, oraz jego instalację na słupkach drogowych oraz dostosowanych uchwytach ściennych lub sufitowych.

Zamontowane lustro zapewnia do 7 m odległości obserwacji kątowej.

Lustra drogowe powinny być mocowane na wysokości minimum 2 m od powierzchni.

Dane techniczne

Kształt okrągłe
Wymiar lustrzanki średnica 500 mm
Maksymalna odległość obserwacji 7 m
Wymiar całkowity 580 mm
Całkowita grubość lustra 100 mm
Waga 4 kg
Wytrzymałość nietłukliwe
Wykonanie poliwęglan

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl