Wyposażenie dla drogownictwa - WIMEToznakowanie.pl

Lustro drogowe U-18a akrylowe z uchwytem średnica 700 mm

Wysyłka w: 3 dni
Cena: 414,14 zł 414.14
Cena netto: 336,70 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: 07-04-00003

Opis

Lustro okrągłe akrylowe

Posiada Aprobatę Techniczną wydaną przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie, potwierdzającą skuteczność i dopuszczenie lustra do stosowania w ruchu drogowym.

Lustro drogowe jest urządzeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego stosowanym w miejscach o ograniczonej widoczności dla kierujących pojazdami, np. na skrzyżowaniach dróg i ulic osiedlowych, wyjazdach z posesji, drogach wewnętrznych w zakładach produkcyjnych, parkingach centrów handlowych.

Obudowa

Obudowa lustra wykonana jest z tworzywa stabilizowanego UV i wyprofilowana w sposób zapewniający lustru odpowiednią sztywność, co chroni je przed efektami warunków atmosferycznych - nie traci barwy przez nasłonecznienie, wytrzymuje deszcz, śnieg, grad i silny wiatr bez uszkodzeń. Na przedniej krawędzi obudowy naklejone są prostokątne elementy z czerwonej folii, nadające ramie wysoką odblaskowość i dobrą widoczność.

Lustra wyposażone są w uchwyt montażowy - jest to element stalowy ocynkowany, przystosowany do zamocowania na słupku wsporczym.

Zwierciadło

Przednia powierzchnia - lustrzanka - jest wypukła, dzięki czemu ma zwiększony kąt obserwacji. Została wykonana z polimetakrylanu metylu (PMMA), zwanego akrylem, z naniesioną na tylną powierzchnię metaliczną warstwą lustrzaną.

Cechuje się wysoką plastycznością i odpornością wielokrotnie większą niż szkło. Wytrzymuje wiele uszkodzeń bez wyginania i odkształcania się, tylko w najgorszych przypadkach odłamują się jego fragmenty. Dzięki temu niebezpieczeństwo skaleczenia lub wykonania innych szkód przez odłamki jest w jego przypadku w dużym stopniu zminimalizowane. 

Montaż

Dodatkową zaletą lustra akrylowego jest jego niska waga, zwiększająca możliwości montażu. 

Dołączony w zestawie uchwyt montażowy pozwala na regulację pochylenia lustra w pionie i poziomie, oraz jego instalację na słupkach drogowych oraz dostosowanych uchwytach ściennych lub sufitowych.

Zamontowane lustro zapewnia od 11 do 19 m odległości obserwacji kątowej.

Lustra drogowe powinny być mocowane na wysokości minimum 2 m od powierzchni.

Dane techniczne

Kształt okrągłe
Wymiar lustrzanki średnica 700 mm
Maksymalna odległość obserwacji 17 m
Wymiar całkowity 780 mm
Całkowita grubość lustra 110 mm
Waga 4,5 kg
Wykonanie akryl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl