Wyposażenie dla drogownictwa - WIMEToznakowanie.pl
Wymienne lemiesze gumowe do pługów śnieżnych 0
Wymienne lemiesze gumowe do pługów śnieżnych

Lemiesze gumowe do pługów śnieżnych

W zimie często występują nasilone opady śniegu, które dają się mocno we znaki szczególnie kierowcom. Istotne jest, aby służby porządkowe odpowiedzialne za odśnieżanie były wyposażone w odpowiedni sprzęt. Do prac związanych z prawidłowym utrzymaniem dróg, chodników oraz placów używane są różnego rodzaju maszyny i pojazdy.

 

Aby utrzymać przejezdność dróg w okresie zimowym, należy się do tego odpowiednio przygotować. Zadbać przede wszystkim o odpowiedni sprzęt oraz materiały eksploatacyjne. Do odśnieżania dróg najczęściej stosuje się:

  • pług z lemieszem,
  • odśnieżarki.

 

 

Urządzenia te powinny być przede wszystkim wytrzymałe oraz odporne na dużą ilość śniegu i brył lodu. Ponadto często pracują w ekstremalnych warunkach pogodowych przy niskich temperaturach. Dlatego tak ważna jest w ich przypadku wysoka jakość wykonania, koniecznie z materiałów odpornych na korozję.

Poszczególne rodzaje pługów różnią się między sobą przede wszystkim wielkością. Mniejsze przeznaczone są do odśnieżania węższych ulic oraz chodników, większe natomiast stosowane są na szerszych arteriach. Pług zamocowany jest do pojazdu pod pewnym kątem, dzięki czemu śnieg jest na bieżąco wyrzucany na bok.

Ze względy na dużą uniwersalność oraz rodzaj stosowanych mocowań pługi śnieżne mogą być montowane do różnych rodzajów pojazdów. Najczęściej są to: ciągniki rolnicze, wózki widłowe, samobieżne kosiarki, samochody ciężarowe oraz terenowe. Dokonując zakupu, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby dostosować wielkość pługu do rozmiarów pojazdu. Im większa maszyna, tym większy zgarniacz można do niej zamontować. Istotne jest również, aby mechanizm mocujący był stabilny i wytrzymały. Jest to najbardziej wrażliwa część całego zestawu do odśnieżania, poddawana dużym obciążeniom. Jego niewłaściwy dobór może spowodować, że ulegnie szybkiemu zużyciu lub uszkodzeniu.

 

Stosowane do odśnieżania pługi powinny być dopasowane do szerokości jezdni, aby mogły odgarnąć cały śnieg zalegający na szosie. W przypadku szerszych arterii z kilkoma pasami należy bardzo dokładnie zaplanować pracę, aby ruch pojazdów był płynny i nie zagrażał bezpieczeństwu na drodze. Ważny jest również kąt mocowania pługa. Im będzie on większy, tym śnieg szybciej zostanie wyrzucony na bok. Urządzenie powinno być również zawieszone na odpowiedniej wysokości, tak aby nie niszczyło nawierzchni jezdni, ale jednocześnie usuwało całą warstwę śniegu.

 

 

Materiał i Konstrukcja:

Obecnie wszystkie europejskie kraje zrezygnowały z używania skrobaków stalowych, ponieważ szybko się zużywały i negatywnie oddziaływały na asfalt. Ich miejsce zajęły lemiesze gumowe, które wykonane są z materiałów neutralnych dla powierzchni drogowych. Są przy tym odporne na niskie temperatury, uderzenia krawędziami oraz środki chemiczne. Guma nie niszczy się tak szybko jak stal, ponieważ wykazuje wyższą elastyczność i przy kontakcie z asfaltem lub kamieniami delikatnie się odgina.

 

 

Trwałość:

Lemiesze wykonane na bazie materiałów sztucznych umożliwiają bardzo skuteczne usuwanie śniegu, a także materiałów sypkich z chodników, dróg, placów oraz lotnisk - odznaczają się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi.

Wyroby są niezwykle trwałe i świetnie sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

 

Efektywność Odśnieżania:

Gumowe lemiesze wpływają na efektywność odśnieżania. Są skuteczne w usuwaniu śniegu z różnych rodzajów nawierzchni, takich jak beton czy asfalt.

 

Montaż i Zastosowanie:

Guma jest materiałem odpornym na ścieranie, a przy tym wytrzymałym na skrajnie niskie temperatury sięgające do -40st.C. W przypadku dużych obciążeń mechanicznych zalecana jest guma zbrojona do pługów. Zabezpieczenia gumowe zdecydowanie wydłużają żywotność pojazdów i urządzeń i chronią przed szybkim zużyciem.

Oferowane przez nas wyroby znajdują zastosowanie również w takich maszynach jak równiarki czy spychy. Lemiesz gumowy jest zatem uniwersalnym produktem o wszechstronnym przeznaczeniu. Pozwala na efektywną pracę z materiałami sypkimi. Specjalne rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że nie wpada on w drgania ani nie podskakuje w trakcie wykonywania zadań.

 

Właściwości specjalne lemiesza

  • duża żywotność
  • wysoka odporność na ścieranie mechaniczne
  • niski poziom tarcia
  • nie niszczy nawierzchni
  • wszystkie rodzaje nawierzchni, nawet z oznakowaniem grubowarstwowym i elementami odblaskowymi
  • bardzo cicha praca
  • polecany szczególnie do dróg miejskich i gminnych

 

Postaw na funkcjonalność

Na nasz asortyment składają się modele zróżnicowane głównie pod względem wielkości. Produkty, które zamieściliśmy w ofercie naszego sklepu internetowego, cechują się stosunkowo niewielką wagą oraz elastycznością. Jest to niezwykle ważne dla komfortu podczas montażu i demontażu w maszynie. Lemiesze gumowe do pługa śnieżnego, które oferujemy, mają też gładką powierzchnię, która dobrze przylega do podłoża, czym zapewnia wydajność odśnieżania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl